Meninghedsrådets medlemmer

Formand

Per Norup Koch

Vestervangen 19, Lyngsbæk, 8400 Ebeltoft.

86362394 / perkoch@mail.dk

Næstformand

Marianne Høgsholt 

Bregnevej 1, 8400 Ebeltoft.

21721460 / hogsholt@outlook.dk

Kirkeværge

Hans Berg

Søndergade 25, 8400 Ebeltoft.

86341598 / 24440802 / hansberg@mail.dk

Kontaktperson

Lau Ove Vørs

Jeppe Åkjærs Vej 2, 8400 Ebeltoft

21420244 / 47504948 / lau@leconsult.dk

Kasserer

Peter Vibe

Haldkjærvej 3, Egsmark, 8400 Ebeltoft

42787004 / vibe@ny-post.dk

Underskriftberettiget med formanden, Danske Sømands- og Udlandskirker

Ronald Pedersen

Adelgade 11E, 1. tv., 8400 Ebeltoft.

23637081 / irp@paradis.dk

Kontaktperson for de frivillige

Grethe Krølner

Bakkedraget 13, 8400 Ebeltoft.

86343100 / grethe@krolner.dk

Skole-Kirke samarbejdet

Kamma Povlsen

Fresiavej 11, 8400 Ebeltoft.

86346078 / 40341315 / kamma.povlsen@skolekom.dk

Webmaster på sognets hjemmeside

Kurt Hansen 

Violvej 2, 8400 Ebeltoft.

86340017 / 41106386 / kurt47@live.dk

 

Mogens Lennard Fokdal

Adelgade 11E, 1.th, 8400 Ebeltoft

44341604 / mogensfokdal@mail.dk

 

Emilie Blåberg Andersen

Dolmervej 31, 8500 Grenaa

40454719 / e.blaaberg.andersen@gmail.com

 

Dan Andersen 

Jeppe Åkjærs Vej 18, 8400 Ebeltoft

22300714 / danolafandersen@gmail.com

1. suppleant

Andrew Sayers 

Søhusparken 16B, 8400 Ebeltoft

42156086 / andrew@sayers.dk

2. suppleant

Sytte Lund 

Skansen 10, 2. th., 8400 Ebeltoft 

86196729 / syttelund@hotmail.com

Medvirkende personer uden for menighedsrådet

Svend Siune, kunstudstillinger

86345450 / svend.siune@gmail.dk

Per K. Jensen, bygningssagkyndig

86344522 / ullaper@jensen.mail.dk

Kirsten Trollegaard, Det Internationale Hjørne

86362511 / ktjogjej.mols@os.dk

Pia Nielsen, pædagogisk projektmedarbejder

20352595 / pia@skolekirkesyddjurs.dk

Elin Vibe, strikkecafé

28971181 / vibe@ny-post.dk 

Udvalg

 

Det stående udvalg:

  • Kurt Hansen, formand
  • Hans Berg
  • Per Norup Koch
  • Mogens Fokdal
  • Peter Vibe

 

Aktivitetsudvalg:

  • Heidi Bisgaard, formand
  • Kamma Povlsen
  • Dan Andersen
  • Ronald Pedersen, referent
  • Emilie Blåberg Andersen
  • Mogens Fokdal
  • Maria Sønderby Andersen
  • Christoffer Holmriis Steffansen

 

Kommunikationsudvalg:

  • Ronald Pedersen, formand, referent
  • Grethe Krølner
  • Dan Andersen
  • Emilie Blåberg Andersen
  • Heidi Bisgaard
  • Maria Sønderby Andersen
  • Kurt Hansen

 

Arbejdsmiljøudvalg:

  • Lars Pedersen, formand
  • Niels Jørgen Petersen
  • Per Norup Koch

 

Personaleudvalg:

  • Marianne Høgsholt, formand
  • Lau Ove Vørs
  • Per Norup Koch

 

Kunstudvalg:

  • Svend Siune, formand
  • Heidi Bisgaard
  • Mogens Fokdal

 

Liturgiudvalg:

  • Ronald Pedersen, formand, referent
  • Heidi Bisgaard
  • Maria Louise Sønderby Andersen
  • Juma Nellemann Kruse
  • Marianne Høgsholt
  • Kamma Povlsen
  • Dan Andersen
  • Christoffer H. Steffansen 

 

Valgbestyrelse:

  • Per Norup, formand
  • Kamma Povlsen
  • Mogens Fokdal
  • Lau Ove Vørs

 

Menighedsplejens bestyrelse:

  • Per Norup Koch, formand
  • Heidi Bisgaard
  • Kamma Povlsen
  • Marianne Høgsholt