Meninghedsrådets medlemmer

Per Norup Koch

Formand

Vestervangen 19, Lyngsbæk, 8400 Ebeltoft.

86362394 / perkoch@mail.dk

Marianne Høgsholt 

Næstformand

Bregnevej 1, 8400 Ebeltoft.

21721460 / hogsholt@outlook.dk

Hans Berg

Kirkeværge, kontaktperson for de frivillige

Søndergade 25, 8400 Ebeltoft.

86341598 / 24440802 / hansberg@mail.dk

Lau Ove Vørs

Kontaktperson

Jeppe Åkjærs Vej 2, 8400 Ebeltoft

21420244 / 47504948 / lau@leconsult.dk

Peter Vibe

Kasserer

Haldkjærvej 3, Egsmark, 8400 Ebeltoft

42787004 / vibe@ny-post.dk

Grethe Krølner

Bakkedraget 13, 8400 Ebeltoft.

86343100 / grethe@krolner.dk

Kamma Povlsen

Skole-Kirke samarbejdet

Fresiavej 11, 8400 Ebeltoft.

86346078 / 40341315 / kamma.povlsen@skolekom.dk

Mogens Lennard Fokdal

Adelgade 11E, 1.th, 8400 Ebeltoft

44341604 / mogensfokdal@mail.dk

Ronald Pedersen

Underskriftberettiget med formanden, Danske Sømands- og Udlandskirker

Adelgade 11E, 1. tv., 8400 Ebeltoft.

23637081 / irp@paradis.dk

Medvirkende personer uden for menighedsrådet

Svend Siune, kunstudstillinger

86345450 / svend.siune@gmail.dk

Per K. Jensen, bygningssagkyndig

86344522 / ullaper@jensen.mail.dk

Kirsten Trollegaard, Det Internationale Hjørne

86362511 / ktjogjej.mols@os.dk

Pia Nielsen, pædagogisk projektmedarbejder

20352595 / pia@skolekirkesyddjurs.dk

Kurt Hansen, webmaster

86340017 / kurt47@live.dk

Elin Vibe, strikkecafé

28971181 / vibe@ny-post.dk 

Udvalg

 

Det stående udvalg:

  • Hans Berg
  • Per Norup Koch
  • Mogens Fokdal
  • Peter Vibe

 

Aktivitetsudvalg:

  • Heidi Bisgaard
  • Juma Nellemann Kruse
  • Ronald Pedersen
  • Kamma Povlsen
  • Peter Vibe
  • Grethe Krølner
  • Mogens Fokdal
  • Marianne Høgsholt
  • Christoffer Holmriis Steffansen

 

Kommunikationsudvalg:

  • Heidi Bisgaard
  • Juma Nellemann Kruse
  • Grethe Krølner
  • Ronald Pedersen

 

Arbejdsmiljøudvalg:

  • Lars Pedersen, formand
  • Niels Jørgen Petersen
  • Per Norup Koch

 

Orgeludvalg:

  • Palle Loftager, formand
  • Kamma Povlsen
  • Christoffer Holmriis Steffansen

 

Personaleudvalg:

  • Lau Vørs, kontaktperson
  • Per Norup Koch
  • Marianne Høgsholt

 

Kunstudvalg:

  • Heidi Bisgaard
  • Mogens Fokdal
  • Svend Siune

 

Liturgiudvalg:

  • Ronald Pedersen
  • Heidi Bisgaard
  • Juma Nellemann Kruse
  • Marianne Høgsholt

 

Valgbestyrelse:

  • Per Norup, formand
  • Kamma Povlsen
  • Mogens Fokdal

 

Menighedsplejens bestyrelse:

  • Per Norup Koch, formand
  • Heidi Bisgaard
  • Kamma Povlsen
  • Marianne Høgsholt